Į pagrindinį puslapį
» » Revoliucinės idėjos vilkikų pasaulyje
 • bvytas
 • 25 Rugsėjo 2018
 • 402
 • 1
 • 0

Revoliucinės idėjos vilkikų pasaulyje

Pradėkime nuo smulkmenos. „Ford“ pristatė ekologišką furgoną „Ford Transit Custom PHEV“ (jau nekalbant apie ne tokias „švarias“ naujas „Transit“ versijas): jame bus elektrinis variklis, kurį, reikalui esant, maitins vieno litro benzino variklis (vien su elektriniu varikliu galima bus nuvažiuoti 50 kilometrų, o su jo benzininiu maitinimu – 500 kilometrų).

“Nikola Motor Company” paskelbė naujo sunkvežimio premjerą kitų metų pavasarį. “Nikola Two” turės stebinantį našumą. Skirtingai nei „Nikola One”, antras amerikietiško koncerno sunkvežimis bus pristatytas kaip paruoštas sunkvežimis. Pirmasis „Nikola Motor Company” pristatymas buvo tik pranešimas, ką bendrovė ketina sukurti.

Bet šį kartą bus kitaip. 2019 m. balandžio 16 d., JAV mieste Finikse (Phoenix), bendrovė pristatys pasauliui naują vandeniliu varoma vilkiką su paruoštu interjeru ir važiuokle. Kaip užtikrina gamintojas, vilkikas galės nuvažiuoti apie 1600-1900 km, o eksploatavimo sąnaudos bus 20 proc. mažesnės nei dyzelinių sunkvežimių atveju. Transporto priemonėje bus naudojami „Bosch” elektriniai varikliai, kurių bendra galia yra 1010 AG.

Renginio metu taip pat bus pademonstruotas automobilio papildymas vandeniliu ir naujos „Nikola” skirtos stoties, sukurtos bendradarbiaujant su Norvegija, premjera, Kaip paskelbė Trevoras Miltonas, „Nikola Motor Company” generalinis direktorius, iki 2028 m. Kanadoje ir JAV bus pastatyta 700 vandenilio stočių, kurios per dieną sugebės generuoti 8000 kg vandenilio.

Revoliucinės idėjos vilkikų pasaulyjePagaliau, „Volvo Trucks“ pristatė elektrinio savavaldžio vilkiko prototipą „Vera“, kuriame net nėra vietos vairuotojui. Kompleksas (vilkikas + kontrolės sistema) veiks debesų kompiuterijos pagrindu. Transporto priemonėje bus įrengta pažangiausia autonominio vairavimo įranga, kuri fiksuos jos padėtį centimetrų tikslumu, stebės ir analizuos tai, kas vyksta kelyje, ir labai tiksliai reaguos į nuolat besikeičiančią situaciją.

Šaltinis: TransInfo ir CargoNews

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
 1. osama
  • osama
  • NEprisijungęs

  • 5 Spalio mėn. 2018 13:10
  • Patinka 0

  Tai "Teslos" jau nebeminime,paaiskejus,kad mokesciu moketoju pinigais iteisinti tik imones reikmems pritaikyti ir niekam daugiau nereikalingi vilkikai!? Taaip,greit siame pasaulyje stabai iskeliami ir lygiai taip pat greit nuvirsta...

  Del Nikolos,tai kas gilinosi zino,kad virsmas "vandenilis - elekta" nesiekia net vidaus degimo varikliu NK,nekalbant jau apie energetines sanaudas ir tarsa pacios infrastrukturos irengimui. Velgi - legenda nuvainikuota dar iki sunkaus ir metai is metu atideliojamo gimimo...

  Apie savivaldzius aplamai galime sneketi kaip apie miestus Marse. Kur galingumai,duomenu kanalai infosrautams,reikalingiems ju funkcionavimui,kada 3/4 pasaulio tebera be interneto!?? Kur tam butina infrastruktura,saugumo programos,suderinamumas su vis gausejanciais IT vartotojais,apsauga nuo interneto siuksliu ir samoningu diversiju!?? Taip,siandien turime daug ka,ka pries 200 metu rase mokslines ir ne tik fantastikos korifejai. Betgi turime ir tuos 200 metu,skirianciu idejas ir netgi rimtus bandymus nuo masinio vartojimo! O juk dar ir ne paslaptis,kad dalis siu projektu - tera milzinisku lesu plovimas,kaip Teslos atveju.