Į pagrindinį puslapį
» » Keičiama dienpinigių mokėjimo tvarka
  • bvytas
  • 27 Birželio 2018
  • 952
  • 0
  • 0

Keičiama dienpinigių mokėjimo tvarka

Nuo liepos keičiama dienpinigių mokėjimo tvarka. Tai nuspręsta daryti į atsakingas institucijas ėmus plūsti darbuotojų skundams, kad darbdaviai piktnaudžiauja ir nebemoka, arba mokėjo labai mažus dienpinigius, kaip tai leido daryti pernai priimtas Darbo kodeksas.

Nuo praėjusių metų liepos įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, nebuvo nustatytas minimalus dienpinigių dydis, tai yra darbdavys darbuotojams jų galėjo apskritai nemokėti. Iki tol jie galėjo būti mažinami tik iki 50 proc. Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ nuomone, dienpinigių visiškai neturėtų būti leidžiama mažinti.

„Čia labai didelis šešėlis šito viso reikalo, nes, pažiūrėkit, kiek įmonių dirba žmonės iš trečiųjų šalių. Jiems duoda pasirašinėti dokumentus, jie nežino, ką pasirašinėja, nes lietuvių kalba. Pasirašo, kad gauna tą pinigų sumą, o iš tikrųjų jos negauna“, – pasakojo krovininio autotransporto profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Kondrackis.

Pasak G. Kondrackio, kai kuriose didžiosiose pervežimų kompanijose dirba iki 80 proc. baltarusių ir ukrainiečių. O manipuliacijų, kaip nemokėti komandiruotpinigių, esą yra įvairių.

Vežėjų asociacijos „Linava“ prezidento Erlando Mikėno teigimu, jam tokių piktnaudžiavimo atvejų nežinoma.

Trišalėje taryboje sutarta, kad nuo liepos grįžtama prie buvusios tvarkos, kai dienpinigiai negali būti mažinami daugiau kaip 50 proc. vyriausybės patvirtinto maksimalaus dydžio.

Šaltinis: lrt.lt, cargonews

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.