Į pagrindinį puslapį
» » Pakeitimai, susiję su uždraudimu toliau važiuoti transporto priemone
  • bvytas
  • 25 Birželio 2018
  • 711
  • 0
  • 0

Pakeitimai, susiję su uždraudimu toliau važiuoti transporto priemone

Informuojame apie įsigaliojusius pakeitimus dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2009 m. kovo 19 d. įsakymo Nr. 5-V-200 „Dėl Policijos pareigūnų veiksmų priimant sprendimus nušalinti nuo transporto priemonių vairavimo, priverstinai nuvežti transporto priemonę ir uždrausti toliau važiuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ , kuriuo išplečiamas uždraudimo toliau važiuoti transporto priemone pagrindų sąrašas.

Vadovaujantis pakeitimais, policijos pareigūnas gali uždrausti toliau važiuoti transporto priemone, kai nustatomas:

– N2, N3, O3 ir O4 klasių transporto priemonių didelis transporto priemonės trūkumas ir (ar) pavojingas transporto priemonės trūkumas, susijęs su krovinio išdėstymu ir (ar) jo pritvirtinimu;

– pradinio techninio patikrinimo kelyje metu M2, M3, N2, N3, O3, O4 klasių transporto priemonių, T5 kategorijos ratinių traktorių, kurie dažniausiai naudojami viešuosiuose keliuose vežimams už atlygį ir kurių didžiausias projektinis greitis yra didesnis kaip 40 km/h, didelis ir (ar) pavojingas transporto priemonės trūkumas, susijęs su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos patvirtintais techniniais motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimais.

Nustatęs šiuos trūkumus policijos pareigūnas administraciniame sprendime įrašo siuntimą vykti į techninės apžiūros įmonę atlikti išsamesnį patikrinimą, kuriame nustato terminą (jis negali būti ilgesnis kaip 7 darbo dienos), per kurį turi būti atliktas transporto priemonės išsamesnis patikrinimas, ir laikinai paima transporto priemonės registracijos dokumentus, kol bus pašalinami nustatyti trūkumai. Policijos pareigūnas gali leisti transporto priemonei nuvykti iki vienos iš artimiausių remonto vietų, kurioje galima pašalinti nustatytus trūkumus, jeigu pavojingi trūkumai gali būti ištaisyti taip, kad būtų galima nuvažiuoti iki šios remonto vietos nesukeliant tiesioginio pavojaus toje transporto priemonėje esančių asmenų ar kitų eismo dalyvių saugumui. Šiuo atveju, laikantis reikiamo atsargumo, privaloma transporto priemonę palydėti iki artimiausios transporto priemonių stovėjimo aikštelės ar vietos, kurioje leidžiama transporto priemonėms stovėti, arba remonto vietos.

Transporto priemonės vairuotojas pašalinęs nustatytus trūkumus turi apie tai informuoti policijos įstaigą administraciniame sprendime nurodytu telefonu. Policijos įstaigos, kuriai telefonu pranešama apie pašalintus nustatytus trūkumus, pareigūnas informuoja vairuotoją apie transporto priemonės registracijos dokumentų grąžinimo vietą ir laiką.

Kai uždraudžiama toliau važiuoti nustačius N2, N3, O3 ir O4 klasių transporto priemonės didelį transporto priemonės trūkumą ir (ar) pavojingą transporto priemonės trūkumą, susijusį su krovinio išdėstymu ir (ar) jo pritvirtinimu, paimti transporto priemonės registracijos dokumentai grąžinami, jeigu transporto priemonės vairuotojas pateikia įrodymus, kad nustatyti trūkumai pašalinti.

Kai uždraudžiama toliau važiuoti nustačius didelį ir (ar) pavojingą transporto priemonės trūkumą, susijusį su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos arba jos įgaliotos institucijos patvirtintais techniniais motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimais, paimti transporto priemonės registracijos dokumentai grąžinami, jeigu transporto priemonės vairuotojas pateikia techninės apžiūros įmonės išduotą transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą) su teigiama išvada arba transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą), kurioje gali būti nurodytas vienintelis trūkumas, kad nėra pateikti transporto priemonės registracijos dokumentai. Laiku nepateikus šių dokumentų bus kreipiamasi į VĮ „Regitra“ dėl leidimo transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme sustabdymo.

Šaltinis: LINAVA

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.