Į pagrindinį puslapį
» » Atvejai, kada vairuotojams gali būti uždrausta įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją
 • bvytas
 • 22 Liepos 2018
 • 1 062
 • 0
 • 0

Atvejai, kada vairuotojams gali būti uždrausta įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją

Pastaruoju metu Baltarusijos Valstybinio pasienio kontrolės komiteto pareigūnai vis dažniau priima sprendimus uždrausti vairuotojams, vykdantiems tarptautinius pervežimus, įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją, paliekant atitinkamą žymą vairuotojų pasuose.

Aplinkybės, dėl kurių vairuotojams gali būti uždrausta įvažiuoti į Baltarusiją, apibrėžtos „Įstatymo dėl užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės teisinės padėties Baltarusijoje“ 30-ajame straipsnyje. Užsienio šalių vairuotojams gali būti uždrausta įvažiuoti į Baltarusiją, jeigu:
 • užsienio pilietis, atvykęs į pasienio kontrolės punktą, pažeidė Baltarusijos sienos kirtimo ar muitinės taisykles (draudimas galioja tol, kol pažeidimas bus pašalintas);
 • užsienio pilietis, jam būnant Baltarusijoje, ne vieną kartą (5 kartus ir daugiau) per vienerius kalendorinius metus buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn (įskaitant atsakomybę už KET pažeidimus), ir nepraėjo terminas, kuriam pasibaigus būtų laikomas, kad vairuotojui nebuvo taikoma administracinė atsakomybė;
 • užsienio pilietis, kuriam būnant Baltarusijoje buvo paskirta bauda, jos nesumokėjo laiku (taip, kaip numatyta Baltarusijos teisės aktuose dėl baudų sumokėjimo). Remiantis sprendimu neleisti įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją, užsienio pilietis Baltarusijos įstatymų nustatyta tvarka gali būti įtrauktas Nepageidaujamų asmenų sąrašą, apribojant jam teisę įvažiuoti į Baltarusiją 6 mėn – 5 m. laikotarpiui.

Fizinių asmenų, esančių pasienio kontrolės punktuose, pareigos apibrėžtos Baltarusijos „Įstatymo dėl Baltarusijos Respublikos valstybinės sienos“ 43-ajame straipsnyje. Pagal šį straipsnį, pasienio kontrolės punktuose draudžiama:
 • fotografuoti ir filmuoti;
 • kalbėtis mobilaus ryšio priemonėmis, taip trukdant pasienio ir kitų tipų kontrolei;
 • palikti pinigus dokumentuose, pateikiamuose patikrinimui;
 • siūlyti ir (arba) perduoti kontroliuojančių institucijų pareigūnams bet kokias materialines vertybes, siūlyti ir (arba) pareigūnams turtinio pobūdžio naudas;
 • būti tarnybinėse kontroliuojančių institucijų patalpose, kuriose tikrinami dokumentai, neturint atitinkamų institucijų pareigūnų leidimo, taip pat kirsti kontrolės kabinų (modulių) ribas neturint pasienio tarnybos pareigūnų leidimo;
 • keisti transporto priemonių stovėjimo vietas neturint pasienio tarnybos ir muitinės pareigūnų leidimo;
 • likti pasienio kontrolės punktuose bei palikti juose prekes praėjus atitinkamas kontrolės procedūras, neturint pasienio tarnybos ir muitinės pareigūnų leidimo. Nesilaikant bet kurio iš išvardintų apribojimų (įskaitant nesumokėtas baudas ir pakartotiną administracinės atsakomybės taikymą (5 ir daugiau kartų per vienerius kalendorinius metus)), tai gali būti prilyginama Baltarusijos valstybinės sienos kirtimo taisyklių pažeidimui ir tapti pagrindu priimti sprendimą uždrausti užsienio piliečiui įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją.

Vežėjams patariama instruktuoti vairuotojus dėl būtinybės griežtai laikytis Baltarusijos įstatymų.

Tuo atveju, jei sprendimas uždrausti įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją vis dėlto bus priimtas, vairuotojas privalo paprašyti, kad kontroliuojančios institucijos pareigūnas išaiškintų, kokiu pagrindu sprendimas buvo priimtas.

Pareigūnų veiksmus galima apskųsti oficialioje Baltarusijos Valstybinio pasienio kontrolės komiteto svetainėje.

Informacija (rusų kalba) dėl kreipimosi į Baltarusijos VPKK yra čia.

Norint pasitikslinti ar apskųsti sprendimą dėl draudimo įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją reikia kreiptis į Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos Pilietybės ir migracijos departamentą. Pareiškimą reikia siųsti adresu dcm@mia.by. Kartu su pareiškimu reikia pateikti vairuotojo paso skenuotą kopiją (paso atvartą, kuriame būtų matoma vairuotojo vardas, pavardė, nuotrauka, žymos apie įvažiavimą/išvažiavimą iš Baltarusijos bei žyma dėl draudimo įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją). Informaciją dėl pareiškimo nagrinėjimo eigos galima gauti paskambinus į departamento kanceliariją telefonu+375 -17-218-72-36.

Elektroninė pareiškimo forma (rusų kalba) yra čia.

Vežėjus prašome atkreipti dėmesį į šią informaciją ir organizuoti tarptautinius pervežimus taip, kad nebūtų problemų.

Šaltinis: CargoNews.lt ir asmap.ru

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.