Registracija Prisijungti
Prisijungimas prie svetainės
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
baneris
» » Vairuotojo teisybės paieškos truko dvejus metus

Vairuotojo teisybės paieškos truko dvejus metus

2017-06-30
Publikavo: bvytas
Perskaitė: 1 350
Komentarų: 1
Versija spausdinimui
Ši istorija ne tik apie piktybišką darbdavio nenorą sumokėti savo darbuotojui priklausančio atlyginimo. Ji ir apie neveiksnią mūsų šalies teismų sistemą, dėl kurios tolimųjų reisų vairuotojas Ričardas buvo priverstas kone 2 metus bylinėtis su darbdaviu, pereinant visą kelią nuo Darbo ginčų komisijos iki teismų ir antstolių.

Panevėžyje įsikūrusios įmonės „Naideka“ darbuotoju buvęs profesinės sąjungos narys Ričardas 2015 m. spalio mėnesį kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, siekdamas iš darbdavio atgauti nesumokėtą dviejų mėnesių darbo užmokestį. Tuo pačiu buvo kreiptasi ir į patį darbdavį, prašant nutraukti darbo sutartį, nes nevykdomi jos įsipareigojimai. Kaip ir dalis kitų tolimojo susisiekimo įmonių direktorių, buvęs Ričardo vadovas bet kokius įsiskolinimus neigė. Visą kaltę jis vertė pačiam darbuotojui, teigdamas, kad šis neva pridarė įmonei žalos, yra skolingas, todėl jam atlyginimas nepriklauso.

Darbo ginčų komisijos posėdis įvyko tik 2015 m. gruodžio mėnesį. Viskas klostėsi lyg ir sklandžiai – Ričardui ir jį atstovaujančiai „Sandraugos“ teisininkei pavyko su darbdaviu pasirašyti taikos sutartį, dėl kurios byla neturėjo pasiekti teismo. Darbdavys įsipareigojo nereikalauti tariamos žalos atlyginimo ir geranoriškai sumokėti Ričardui 1500 eurų. Pažymėtina, kad tai nebuvo teismo primestas sprendimas, tačiau abiejų pusių gera valia. Vėlesni įvykiai parodė, jog ši „gera valia“ iš darbdavio pusės tebuvo akių dūmimas.

Ričardui ne tik, kad nebuvo skubama mokėti – jis netikėtai sužinojo, kad yra atleistas. Atleidimo pagrindas – pravaikštos, kurių paprasčiausiai nebuvo. Padedant „Sandraugos“ teisininkei nedelsiant kreiptasi į teismą dėl neteisėto atleidimo. O ir toliau nesulaukiant taikos sutartimi žadėtų pinigų – paduotas ieškinys ir dėl to. Tokiu būdu vos pasibaigus Darbo ginčams buvo persikelta į teismus, kurių karuselė baigėsi tik šiemet vasarą – kartu buvo nagrinėjamas neteisėtas atleidimas ir taikos sutarties sąlygų nevykdymas.

Šią žiemą ieškovo naudai pasibaigusio teismo sprendimas darbdaviui buvo negailestingas: darbuotojas iš „Naidekos“ atleistas neteisėtai ir jam privalo būti sumokėtas taikos sutartimi suderintas atlyginimas. Darbdavys nesnausdamas apskundė šį sprendimą ir tik 2017 m. gegužę apeliacinis teismas galutinai tai patvirtino. Vis dėlto, ir čia dar nebuvo Ričardo nesumokėto atlyginimo paeiškos pabaiga – darbdaviui ir toliau piktybiškai vengiant grąžinti pinigus, teko kreiptis į antstolius, kad 1500 eurų būtų iš „Naidekos“ tiesiog išieškoti.

„Sandrauga“ džiaugiasi sėkmingai pasibaigusia savo nario atlyginimo bylą, tačiau akcentuoja Lietuvos teismų sistemos neprisitaikymą koncentruotai ir operatyviai spręsti žmogui ypač aktualius darbo ginčus: įvedus Darbo ginčų komisiją jau ir taip ilgas procesas prasitęsė dar 4 mėnėsiais ir šiuo atveju iš viso truko kone dvejus metus – tiek Ričardui teko bylinėtis dėl savo atlyginimo. O kad situacija tolimųjų reisų įmonėse darbuotojų atžvilgiu yra visur panaši paliudija Ričardo ir naujoje darbovietėje patiriamos panašios problemos: dalį atlyginimo stengiamasi suversti vairuotojams, nurodoma, kad jie padarė žalos ir t. t.

Visa tai padeda spręsti profsąjunga, konsultuodama ir atstovaudama savo narius visuose teisinuose procesuose bei padėdama jiems apginti savo teises ir atgauti teisėtai uždirbtą atlyginimą, neprarasti jo dėl darbdavio piktnaudžiavimo.

Šaltinis: SANDRAUGA
Straipsnio reitingas:
0
Radote klaidą?   
Gerbiamas lankytojau, Jūs šioje svetainėje esate neužsiregistravęs. Mes Jums rekomenduojame registruotis arba prisijungti prie savo paskyros svetainėje.
Komentarai (1)
 1. Neprisijungęs Neprisijungęs osama 2 Liepos mėn. 2017 19:40

  Ir ilgai ir laimingai gyveno...  :-D  Kitaip siu jusu nuolatos tirazuojamu pasaku pabaigti negaleciau...

  Kodel!? Ogi todel,kad PS reikalas uzkirsti kelia tokiems darbdaviu iskrypimams istatymu lobizmo,o ne atskiru advokatavimu lygmenyje! Patys kaip didziuli geri reklamavote tas DGK,nors mes dar tada saukeme,kad tai - tik priemone darbdaviui vilkinti reikalus,kol pagaliau "sudarys taika uz puse sumos". Ir galiausiai,net po keliu metu,galbut grazins ta "puse",kai jusu reikalas buvo isreikalauti delspinigius,moraline kompensacija,ipiesti bauda tam buvusiam mentui Juozui tokia,kad grycia parduotu,kol viska grazins!

  "Laimejimas" mat ju,per 2 metus vien tik del infliacijos virtes 450 euriuku ir sutriustais vairuotojo nervais...  :-/

  Beje,gerai zinau Juzes "Naideka" - ten niekas nepasikeite! Tai ar galima cia iziureti jusu veiklos prasme ir nauda!? As - tiek neisgeriu,kad ji man pasivaidentu! Nematau.

      Skundas      1

Informacija

Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.