Į pagrindinį puslapį
» » Kuršėnų autobusų parko vairuotojai savo pinigų ieškos teisme
 • bvytas
 • 2 Rugsėjo 2017
 • 1 046
 • 3
 • 0

Kuršėnų autobusų parko vairuotojai savo pinigų ieškos teisme

Naujas etapas UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ vairuotojų byloje. Šiaulių apylinkės teismą pasiekė 11-os vairuotojų ieškiniai dėl neišmokėto darbo užmokesčio. Bendra darbuotojų ieškinių suma siekia net iki 25 tūkstančių eurų. Su savo atstovaujamais vairuotojais į teismą „Sandrauga“ kreipėsi po to, kai Šiaulių Darbo ginčų komisija nusprendė, kad stovėjimų tarp maršrutų metu vairuotojai neatlieka savo darbo funkcijų, todėl jiems esą nepriklauso ir ši darbo užmokesčio dalis.


Paviršutiniškas Darbo ginčų komisijos pirmininkės sprendimas privertė vienuolika profsąjungos narių vairuotojų savo uždirbtus pinigus išsiieškoti iš „Kuršėnų autobusų parko“ teismo keliu. Šiame autobusų parke buvo įsigalėjusi praktika vairuotojams mokėti tik už faktiškai važiuotą laiką. Taigi nepaisant, kad vairuotojai priverstinai stovėjimų tarp reisų metu būdavo darbe darbdavio žinioje savo autobusuose, „Kuršėnų autobusų parkas“ jiems mokėdavo vien už važiavimą, neįskaitant neišvengiamai susidarančių prastovų tarp maršrutų.

Taip pat tapo žinoma, kad darbdavys dirbtinai ilgino pietų pertraukas, pvz., vairuotojui dirbus 13 val., jam būdavo užrašoma tik 11 val. Viskas daryta vienu tikslu: kad darbuotojams tektų mokėti kuo mažiau, o dirbtų jie kuo daugiau. Kai kuriomis savaitės dienomis vairuotojai slenkančiu grafiku yra priversti dirbti sunkiai suvokiamas 14 val. per parą nuo 5 val. ryto iki 19 val. vakaro. Tai sukelia didelį pervargimą, yra rizikuojama darbuotojų bei keleivių sveikata bei saugumu.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio žiniomis, tokia neapmokamo darbo praktika liūdnai pagarsėjusiame „Kuršėnų autobusų parke“ vykdoma ir vadovaujant naujajam direktoriui Vidmantui Šulčiui. Tenka tik stebėtis, kad UAB „Kuršėnų autobusų parko“ steigėjas Šiaulių rajono savivaldybė, jos meras Antanas Bezaras, kuriems pavaldus šis autobusų parkas, niekaip nekontroliuoja V. Šulčiaus darbuotojų atžvilgiu absurdiškos veiklos. Deja, merui paprasti Šiaulių rajono žmonės tampa svarbūs tik prieš rinkimus.

Susidariusioje situacijoje „Kuršėnų autobusų parkas“ bando įrodyti, kad vairuotojams nereikia mokėti, kai jie yra darbe ir darbdavio žinioje. Meras ir direktorius mano, jog su Kuršėnų vairuotojais galima elgtis kaip su užguitais Nepalo fabriko darbininkais. Tikėkimės, kad Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai imsis neatidėliotinų veiksmų teisingai išaiškinant be konkurso į direktoriaus kėdę atsisėdusio asmens vykdomą diskreditavimą ne tik pačiam UAB „Kuršėnų autobusų parkui“, bet ir visai Šiaulių rajono valdžiai.

Šaltinis: LPS „Sandrauga“

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
 1. carving
  • carving
  • NEprisijungęs

  • 2 Rugsėjo mėn. 2017 20:23
  • Patinka 0

  Meras ir direktorius mano, jog su Kuršėnų vairuotojais galima elgtis kaip su užguitais Nepalo fabriko darbininkais---D,tai atrodo ,kad Nepale biski Geriau,negu pas Mus.

 2. osama
  • osama
  • NEprisijungęs

  • 3 Rugsėjo mėn. 2017 10:51
  • Patinka 0

  Tukstancius kartu per paskutinius keliolika metu kreipiausi i visas imanomas instancijas ir visas profsajungas su teiginiu,kad ant visiskai neginamu Tarptautiniu reisu vairuotoju iseksperimentave,vergvaldziai tas pacias priemones prades taikyti visiems! Juk visa,kas rasoma - jau 20 metu taikoma furistams! Deja,i mano pastabas netgi kai kuriu PS "lyderiai"(kas juos rinko!? Negirdejau tokio dalyko!) atsakydavo tyla ar net patyciomis!!! Juk furistu darbo sutartyje - tik 40 darbo valandu savaiteje,vietoje dirbamu realiai 84!!! Uz tai ir atlygis tik 1,3 MMA iki mokesciu,kurio,kaip ir atostoginiu,niekas neismoka visai! Gauname tik dienpinigius uz komandiruotes,o laike tarp ju - ne cento. Kaip ir komandiruotes atlyginimas ikalkuliuojamas i dienpinigius ir visiskai dingsta. Reikalaujama ne tik isdirbti maksimaliai EEB reglamento leistas valandas ir dargi jas virsyti,bet ir nuolat ilsetis tik minimalu poilsi. Taigi,sulaukete savo tylejimu tu paciu salygu. Skirtumas tik tas,kad autobusistams rasoma didesne alga ir jie galbut gaus pensija. Dziaukites,kad dar netenka patiems pakrauti,priristi ir iskrauti keleiviu,saugoti ju ir autobuso su degalais naktimis! Mums - jau privalu "uz ta pati" ir tokie dalykai.  O tokiomis profsajungomis - kurenami pragaro katilai,kuriuose kankins mus,o ne ponus! Juk sis teismas tik todel,kad jos N metu nieko neveikia!

 3. carving
  • carving
  • NEprisijungęs

  • 3 Rugsėjo mėn. 2017 12:34
  • Patinka 0

  Jo Tu visiskai teisus.