Registracija Prisijungti
Prisijungimas prie svetainės
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
baneris
» » Darbuotojų teisių gynyba: kreiptis į advokatą ar profesinę sąjungą?

Darbuotojų teisių gynyba: kreiptis į advokatą ar profesinę sąjungą?

2018-01-16
Publikavo: bvytas
Perskaitė: 597
Komentarų: 0
Versija spausdinimui
Esate apgauti? O gal darbo vietoje patiriate psichologinį smurtą? Darbdavys jau kelintą mėnesį nesilaiko darbo sutarties sąlygų ir nesumoka jums atlyginimo už darbą? Bet kuriuo iš šių ir daugeliu kitų probleminių atvejų, jums, kaip dirbančiajam, reikia pagalbos. Tačiau ką verčiau rinktis: pinigus už kiekvieną darbo minutę skaičiuojantį advokatą ar vien už nario mokestį darbuotojus ginančius ir atstovaujančius profsąjungos teisininkus?

LR Advokatūros įstatyme advokatų teikiamos teisinės paslaugos – tai teisės konsultacijos (patarimai teisės klausimais), teisinę reikšmę turinčių dokumentų rengimas, atstovavimas teisės klausimais, gynyba bei atstovavimas bylų procese. Visomis šiomis darbuotojų gynybos funkcijomis pasižymi ir profesinės sąjungos teisininkai bei konsultuojantys advokatai. Skirtumas tas, kad privačia veikla užsiimantys advokatai bet kokius teisinius veiksmus atlieka už atlygį.

Tuo tarpu LR Profesinių Sąjungų įstatyme profesinės sąjungos apibūdinamos kaip savanoriškos, savarankiškos ir savaveiksmės organizacijos, atstovaujančios darbuotojų profesinėms darbo, ekonominėms, socialinėms teisėms ir interesams bei juos ginančios. Profesinės sąjungos nuo kitų darbuotojų atstovų skiriasi dar ir tuo, kad asmeniškai gina savo narius ir atstovauja juos individualiuosiuose darbo santykiuose ir darbo ginčų komisijose. Kolektyvinės derybos, kolektyvinių sutarčių sudarymas ir kolektyvinių darbo ginčų dėl interesų inicijavimas yra išimtinė ir itin svarbi profesinių sąjungų teisė, kurios naudingumas dirbantiesiems nekelia abejonių.

Lietuvos profesinės sąjungos ,,Sandrauga“ nariu laikomas asmuo, užpildęs prašymą įstoti į organizaciją. Tuomet jis, įtraukiamas į ,,Sandraugos“ narių sąrašus ir kilus problemai darbe, gali naudotis pilnu teisiniu atstovavimu bei gauti neribotas teisines konsultacijas. Konsultacijos vykdomos kiekvieną ketvirtadienį „Sandraugos“ būstinėje Kaune, Laisvės al. 46, o negalintys atvykti konsultuojami nuotoliniu būdu telefonu. Esant reikalui, nariams ruošiami procesiniai dokumentai ir vykdomas pilnas teisinis atstovavimas Darbo ginčų ir teismo bylose.

Už visa tai profesinei sąjungai tereikia mokėti mėnesinį nario mokestį. Jis kiekvienam dirbančiajam varijuoja, priklausomai nuo gaunamo atlyginimo, ir sudaro 1 % priskaičiuoto „popierinio“ uždarbio. Nario mokestis dirbančiajam nesukelia jokių rūpesčių, nes sudaroma el. sąskaita. Jos pagrindu ne tik kas mėnesį automatiškai nurašoma nedidelė nario mokesčio suma, bet ir apsisaugoma, kad darbdavys nesužinotų apie narystę.

LPS „Sandrauga“ – vienintelė profsąjunga Lietuvoje, kurios narystė yra „nematoma“, taigi darbuotojas gali visą laiką išlikti incognito ir jaustis saugus dėl savo teisių. Vos iškilus problemai darbe – ji bus nedelsiant sprendžiama profesionalių ir kvalifikuotų „Sandraugos“ teisininkų, kurių kompetenciją už save garantuoja profsąjungos narių dirbančiųjų labui išspręstos bylos ir apginti interesai.

LPS „Sandrauga“ inf.
Straipsnio reitingas:
0
Radote klaidą?   
Gerbiamas lankytojau, Jūs šioje svetainėje esate neužsiregistravęs. Mes Jums rekomenduojame registruotis arba prisijungti prie savo paskyros svetainėje.

Informacija

Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.