Registracija Prisijungti
Prisijungimas prie svetainės
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
baneris
» » Vairuotojai „vedžiojami už nosies“ įvairiausiais būdais

Vairuotojai „vedžiojami už nosies“ įvairiausiais būdais

2018-10-11
Publikavo: bvytas
Perskaitė: 257
Komentarų: 5
Versija spausdinimui
Gaunami prašymai iš tolimųjų reisų vairuotojų padėti išspręsti jiems problemas, susijusias su darbdavių savivale – ne naujiena profesinei sąjungai „Sandrauga“. Tolimųjų reisų vairuotojas skundžiasi, kad suktas darbdavys nuo jo atlyginimo nurėžė visą užmokestį, kuris priklausė darbuotojui už paskutinį darbo mėnesį.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai nuolat sprendžia vairuotojų problemas. Paskutinis šią savaitę įvykęs, vairuotojo iš Alytaus atvejis jau yra perduotas į Darbo ginčų komisiją. Profesinės sąjungos „Sandraugos“ teisininkai reikalauja priteisti vairuotojui iš buvusios darbovietės neišmokėtą jam priklausantį darbo užmokestį ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Darbo sutartis su darbdaviu buvo nutraukta darbuotojo prašymu vadovaujantis Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 55 str. 1 d. Pažymėtina, kad už paskutinę ieškovo komandiruotę maršrutu Lietuva – Danija ieškovui nebuvo sumokėta.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 147 str. 2d., Darbo santykiams pasibaigus, o darbdaviui ne dėl darbuotojo kaltės uždelsus atsistaityti su darbuotoju, darbdavys privalo mokėti netesybas, kurių dydis – darbuotojo vidutinis darbo užmokestis per mėnesį, padaugintas iš uždelstų mėnesių skaičiaus, tačiau ne daugiau kaip iš 6 mėn.

Jeigu uždelsta suma yra mažesnė negu darbuotojo vieno mėnesio vidutinis darbo užmokestis, netesybų dydį sudaro darbdavio uždelsta suma, padauginta iš uždelstų mėnesių skaičiaus“, – Darbo ginčo komisijos posėdyje situacijos apskaičiavimo esmę, remdamąsi Darbo kodeksu, dėstė „Sandraugos“ teisininkė Laura Rudzevičiūtė.

Ateityje tolimųjų reisų vairuotojams patariame nedaryti tokių klaidų ir apsidrausti įstojant į profesinę sąjungą. Toks kovos kelias bus daug lengvesnis, nei eiti į kovos lauką vienam. Žinoma, galime samdytis advokatus ir teisininkus, kurie taip pat Jus gins, kol Jūs turėsite pinigų. Skirtumas toks, kad narystė profesinėje sąjungoje nuolatos užtikrins bet kurių klausimų darbe sprendimą ir atstovavimą.

Pažymėtina, kad daugiausia šiuo metu darbo ginčų komisijoje yra sprendžiami vairuotojų ir statybininkų reikalavimai.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ informacija
Straipsnio reitingas:
0
Radote klaidą?   
Gerbiamas lankytojau, Jūs šioje svetainėje esate neužsiregistravęs. Mes Jums rekomenduojame registruotis arba prisijungti prie savo paskyros svetainėje.
Komentarai (5)
 1. Neprisijungęs Neprisijungęs osama 12 Spalio mėn. 2018 20:17

  DGK ne kas kita,kaip trukdis vagi paduoti i teisma! Dar,ponai profsajungieciai,patikinkite,kad mus gina VDI - mes gi patiklus  :-D

      Skundas      1
 2. Neprisijungęs Neprisijungęs BADENAS 12 Spalio mėn. 2018 23:50

  Pritariu kad butent Alytaus DGK tik laika tempia ir net neziuri i oficialius dokumentus ir istatymus.Ta patyriau savo kailiu.Toliau kovoju del savo sunkiai uzdirbtu pinigu su advokato pagalba.Dabar jau gerai zinau istatymus ir kaip galima apsisaugoti nuo vagiu-darbdaviu.Toliau dirbu tolimu reisu vairuotoju tik si karta ne pas ATMATAS.

      Skundas      2
 3. Neprisijungęs Neprisijungęs Uosish 13 Spalio mėn. 2018 14:21

  Gerb BADENAI Tu dar pasakyk kad ant LT zemes radai ne vagi? :DDDD nors gal siuo metu kai toks pakilimas... bet palauk krizes ir pamatysi pas ka dirbi :)))))

      Skundas      3
 4. Neprisijungęs Neprisijungęs BADENAS 16 Spalio mėn. 2018 01:08

  Nebedirbu as jau nei vienam Lietuvos ATMATAI,isvykau i Vokietija ir isidarbinau pas vokieti,nes moku vokieciu kalba ir ten yra labai stipri vairuotoju profsajunga.Galiu pasakyti kad vokieciai net savo muitininkus siuncia i imones patikrinti kaip mokami zmonems atlyginimai ir mokesciai.Tapau rastingesnis ir pasistengsiu daugiau nepakliuti i tokia situacija-susidesiu visus saugiklius.Krize man nebaisu nes as moku ir kitus darbus.

      Skundas      4
 5. Neprisijungęs Neprisijungęs Uosish 16 Spalio mėn. 2018 10:11

  Pasidalink kokia nuoroda kaip prie jos prisijungti as NRW randuosi ir del viso pikto noreciau tureti tvirta uznugari...

      Skundas      5

Informacija

Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.