Į pagrindinį puslapį
» » TEISININKO KOMENTARAS: padarytos žalos atlyginimas darbdaviui
 • bvytas
 • 2 Lapkričio 2018
 • 198
 • 3
 • 0

TEISININKO KOMENTARAS: padarytos žalos atlyginimas darbdaviui

Krovinių gabenimas buvo ta sritis, kurioje darbdavys dažniausiai su vairuotojais sudarydavo visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Nuo 2017 m. liepos įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui atsirado naujovių, su kuriomis iki šiol nesusipažinę daugelis darbuotojų, ypatingai tolimųjų reisų vairuotojai. Vis dar atsiranda darbdavių, kurie manipuliuoja darbuotoju žalos atlyginimo klausimu. Kaip rodo LPS „Sandrauga“ praktika, šie atvejai dar dažnesni, jeigu vairuotojas pasitaiko iš trečiųjų šalių.

Vadovaujantis Darbo kodeksu, dabar galima numatyti ribotą darbuotojo atsakomybę, kuria galima išsireikalauti žalą, neviršijančią trijų vidutinių darbo užmokesčio dydžio. Žinoma, atsiranda atvejų, kai žala padaryta dėl didelio darbuotojo neatsargumo, tokiu atveju žalos atlyginimas gali siekti ir pusės metų vidutinio darbo užmokesčio dydį (didelis nerūpestingumas konstatuojamas tada, kai darbuotojas nevykdo konkrečių pavedimų elgtis atsargiai ir rūpestingai).

Vadovaujantis Darbo kodeksu 154 straipsniu, darbuotojas atlygina visą žalą, jeigu:

Žala padaryta tyčia (kai galima įrodyti neteisėtus darbuotojo veiksmus);
Žala padaryta jo veikla, turinčia nusikaltimo požymių;
Žala padaryta neblaivaus ar apsvaigusio nuo narkotikų toksinių ar psichotropinių medžiagų darbuotojo;
Žala padaryta pažeidus pareigą saugoti konfidencialią informaciją, susitarimą dėl nekonkuravimo;
Darbdaviui padaryta neturtinė žala (šiurkštus darbo drausmės pažeidimas: darbuotojas diskredituoja darbdavio vardą, dėl ko darbdavys gali patirti realias neigiamas pasekmes; tebedirbantis vairuotojas viešoje erdvėje paskleidžia darbdavio dalykinę reputaciją žeminančius bei tikrovės neatitinkančius teiginius);
Kai visiško žalos atlyginimo atvejis numatytas kolektyvinėje sutartyje.

Žalos išieškojimo tvarka

Vadovaujantis Darbo kodekso 156 straipsniu, darbuotojo padaryta ir jo gera valia šalių susitarimu natūra arba pinigais neatlyginta žala gali būti išskaitoma iš darbuotojui priklausančio darbo užmokesčio darbdavio rašytiniu nurodymu. Tokios išskaitos dydis negali viršyti vieno mėnesio darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio dydžio net ir tuo atveju, jeigu buvo padaryta didesnė žala. Dėl išskaitos, kuri viršija vieno mėnesio darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio dydį, arba jeigu praleisti išskaitos terminai, darbdavys žalos atlyginimo turi reikalauti darbo ginčams dėl teisės nagrinėti nustatyta tvarka.

Šaltinis: SANDRAUGA

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
 1. osama
  • osama
  • NEprisijungęs

  • 3 Lapkričio mėn. 2018 19:18
  • Patinka 0

  Idomu,koks darbdavys ir jo juristas pripazins,kad paviesinta neigiama info api ji - atitinka tikrove!?

  Kaip irodysi ta "tycia - netycia"!?

  Koks gali buti (ne)konkuravimas,jei vairuotojas keicia darba i toki pat kitoje imoneje!? Bet kuris darbdavio juristas nusmaugs,kaip nores!

  Kas rodys vairuotojui,kas numatyta toje "kolektyvineje",kuri atsiranda be jokio kolektyvo zinios,kada reikia apiplesti darbuotoja!?

  Vienzo - i vienus vartus gaunasi!

 2. BADENAS
  • BADENAS
  • NEprisijungęs

  • 4 Lapkričio mėn. 2018 02:40
  • Patinka 0

  Vaizdo registratorius,pokalbiai,zinutes,kiekvienos dienos minuciu tikslumu fiksuoti ,dienos darbu eiga , juk tiek yra technikos.Ginco metu neduoti niekam,orginalu,jei reikia tai eiti pas notara ir patvirtinti kopija.Zymetis krovos valandas,tureti tacho duomenis.Linke pasirasineti uz darbuotoja tai vietoj paraso, vardas ir pavarde ant visu dokumentu,nepalikti jokios tuscios vietos, daryti Z.Nes cia kaip matau tai gudragalviai rado dar viena galimybe,pasipelnyti ir taip islaikyti prie saves pigia darbo jega.Cia patarimas vyrams o ne avinams kurie bega is vienos kirpyklos i kita ir visur juos sauniai,apkerpa.

 3. BADENAS
  • BADENAS
  • NEprisijungęs

  • 4 Lapkričio mėn. 2018 12:55
  • Patinka 0

  paiskinsiu tiems ,kas butu kurie nesizimi krovos valandu.Bunant krovos vietoje ir laukiant,jusu masina gali kliudyti,kita masina ir net jus suzaloti.Pirma,negausit draudimo,antra privalesit sumoketi visa patirta nuostoli ,nes jusu ten neturejo buti ir ta parodo jusu tacho.Dirbant pas vilkus su eriuko kailiu,niekas neziuri is logines puses,negincinami irodymai tai jusu-garantas.