Registracija Prisijungti
Prisijungimas prie svetainės
Качественные бесплатные шаблоны dle скачать с сайта
baneris
» » Sunkvežimių vairuotojai turi teisę anksčiau išeiti į pensiją – palankus Lenkijos Aukščiausiojo teismo sprendimas

Sunkvežimių vairuotojai turi teisę anksčiau išeiti į pensiją – palankus Lenkijos Aukščiausiojo teismo sprendimas

2018-02-17
Publikavo: bvytas
Perskaitė: 3 837
Komentarų: 0
Versija spausdinimui
Sunkiųjų transporto priemonių, kurių leistina bendroji masė viršija 3,5 t vairuotojai, kurie kartu su pagrindinėmis savo pareigomis atliko vežamų krovinių konvojavimo, krovimo ar ekspedijavimo veiksmus, turi teisę anksčiau išeiti į pensiją. Taip nusprendė Lenkijos Aukščiausiasis teismas.

Lenkijos Aukščiausiasis teismas priėmė sprendimą, kuriuo užbaigtas ilgą laiką trukęs ginčas dėl to, ar profesionalių vairuotojų darbas, jeigu jų pareigoms buvo priskirta ne tik vairuoti automobilį, bet ir atlikti konvojuotojo, krovėjo ar ekspeditoriaus pareigas, turi būti laikomas darbu ypatingomis sąlygomis, kaip nurodyta 1983 m. vasario 7 d. Ministrų Tarybos įsakyme dėl asmenų, dirbančio sunkiomis ar ypatingo pobūdžio sąlygomis, pensinio amžiaus (…).

Šis sprendimas itin svarbus vairuotojams, dirbusiems su transporto priemonėmis, kurių leistina bendroji masė viršija 3,5 t, gimusiems po 1949 m. sausio 31 d. Čia kalbama apie tuos, kurie 1999 m. sausio 1 d. turėjo 25 metų darbo stažą, iš jų 15 metų – vairuotojo.

Šiems vairuotojams net ir tuo atveju, kai pagal savo tarnybines pareigas jie atlikdavo pirmiau nurodytus veiksmus, būdavo taikomos palankesnės „senosios“ nuostatos, galiojusios iki socialinio draudimo reformą ir leidusios anksčiau išeiti į pensiją. Moterims tai 55 metai, vyrams – 60 metų.

Šaltinis: TransInfo
Straipsnio reitingas:
0
Radote klaidą?   
Gerbiamas lankytojau, Jūs šioje svetainėje esate neužsiregistravęs. Mes Jums rekomenduojame registruotis arba prisijungti prie savo paskyros svetainėje.

Informacija

Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.