Į pagrindinį puslapį
» » “Sulėtinu 2 km, kai kas nors mane lenkia”. Naujoji Lenkijos sunkvežimių vairuotojų iniciatyva atsakant į „TIR akciją“
 • bvytas
 • 4 Rugsėjo 2018
 • 586
 • 1
 • 0

“Sulėtinu 2 km, kai kas nors mane lenkia”. Naujoji Lenkijos sunkvežimių vairuotojų iniciatyva atsakant į „TIR akciją“

Po neseniai įvykdytos „Protest 69” akcijos, kuri buvo kai kurių vairuotojų reakcija į
Lenkijos policijos veiklą, šią savaitę vairuotojai nori pradėti naują akciją. Šį kartą idėja yra kitokia ir turi teigiamą prasmę. “Sulėtinu 2 km, kai kas nors mane lenkia“ – tai iniciatyva, pagal kurią vairuotojai turi parodyti savo nuoširdumą ir netrukdyti lenkti.

Organizatoriai, kurie yra sunkvežimių vairuotojais, nori atkreipti dėmesį į ilgų lenkimų ir greitkelių juostų blokavimo problemą. Jie siūlo, kad sunkvežimio variuotojas šiek tiek sulėtintų ir užtikrintų saugų manevrą, kai pastebės, kad kitas vairuotojas jį lenkia.
„Jei vairuojate kažkuriuo keliu, kuris YRA GANA LYGUS ARBA NUO KALNIUKO, o kažkas Jus lenkia su kitu sunkvežimiu, nelaikykite piktybiškas ir sulėtinkite „2 km“, kad lenkiantis galėtų atlikti šį manevrą kiek galima efektyviau ir greičiau” – postuluoja organizatoriai oficialioje įvykio svetainėje socialinėje žiniasklaidoje.

Neverta būti egoistu

„Sulėtinu 2 km, kai kas nors mane lenkia“ akcijoje organizatoriai nori taip pat priminti, kad keliai yra skirti visiems eismo dalyviams. Nepriklausomai nuo to, ar kas nors vairuoja lengvąjį automobilį ar sunkvežimį, visi turėtų būti gerbiami. Jie tikisi, kad tokios iniciatyvos sumažins bendrą sunkvežimių vairuotojų neigimą.
„Gal dėl šio įvykio bus mažiau tokių akcijų, kaip, pavyzdžiui, buvusi ir vis dar vykstanti „TIR akcija“. Kur mes, mes sunkvežimių vairuotojai, apskundžiami POLICIJOJE, baudžiami. Ar teisingai? Galbūt dėl to sunkvežimiams bus mažiau lenkimo draudimų, o Policija mūsų nekankins keliuose. (…) Parodykime, kad mokame elgtis kelyje”, – ragina organizatoriai.

Naujos akcijos metu vairuotojai vėl pradėjo organizuotis per socialinę žiniasklaidą. Galutinis atsakymas gali pasirodyti didelis. „Facebook” tinklalapyje renginys buvo paskelbtas tik praeitą antradienį. Nuo tada daugiau kaip 350 vairuotojų patvirtino savo dalyvavimą akcijoje, ir beveik 700 žmonių yra suinteresuoti įsitraukti į šią iniciatyvą.
„TIR akcija“ vis vyksta

Primename, kad „TIR akcija“ vyksta beveik mėnesį. Policija ir toliau vykdo daugiau automobilių ir greitkeliais važiuojančių vairuotojų patikrinimų. Policijos pareigūnai visų pirma tikrina teisėtą greitį, vairuotojų prisitaikymą lenkimo draudimams nustatytose atkarpose ir kairės juostos blokavimą. Be to, policija tikrina vairuotojų blaivumą.
Kontrolės, atliekamos kaip „TIR akcijos“ dalis, vyksta kiekvieną dieną nuo 6 iki 22 val. ir truks iki atšaukimo.

Šaltinis: TransInfo, Aleksandra Żeleźnik

Rašyti komentarą

Informacija
Mielas lankytojau. Jūs čia esate kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome jums užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
 1. osama
  • osama
  • NEprisijungęs

  • 5 Spalio mėn. 2018 13:20
  • Patinka 0

  Vertetu per tokias "TIR akcijas" i vilkikus pasodinti dali policininku. Tegu pasiziuri,kaip is nesupratimo,nezinojimo,o daugiausiai - samoningai ir piktybiskai lengvikiu vairuotojai trukdo ir sukelia pavoju vilkiku vairuotojams! Zinoma,tuo paciu ir sau,bei niekuo detiems aplinkiniams. Gal tada atsirastu ne tik visai kitokio pobudzio akcijos,bet ir automokyklose visiems busimiems vairuotojams pradetu aiskinti apie vilkiku dinamika,manevravima ir kitus ypatumus!?? Daug gyvybiu issaugotume tokiu budu!